TAMPONSUZ BURUN AMELİYATI

Ameliyat olan çoğu kişinin adeta kabusudur tampon uygulaması, ancak artık bu tampon uygulaması tarih oluyor. Şimdi burun ameliyatları tamposuzda yapılabilmektedir. Günümüzde estetik burun ameliyatları artık tamponsuzda yapılabilmekte, bu durum özellikle ameliyat olan kişileri oldukça rahatlatan bir durum. Burun estetik ameliyatlarında uygulanan tamponlar oldukça caydırıcı bir etkiye sahiptir. Hatta bazı hastaların ameliyat olması gerekmesine rağmen tampon uygulamasından dolayı ameliyata soğuk bakmaktadırlar.

Tampon uygulaması ile yapılan burun estetik ameliyatlarında buruna yerleştirilen  tamponların burun içinde yaptığı rahatsızlıklar ve bu tamponların daha sonra çıkarılma esnasında oluşan ağrılar, kanamalar oldukça caydırıcı bir etken olmaktadır. Bu tampon uygulamaları normal ameliyatlarında riskini arttıran bir durumdur.

Günümüzde ise  tamponsuz burun ameliyatı son derece popüler hale gelmiştir. Tamponsuz burun estetik ameliyatlarında tampon yerine kendiliğinden eriyerek kaybolon dikişler kullanılmaktadır. Bu dikişler ile yapılan burun estetik ameliyatları sonrası hem hastanın iyileşme hızı artmakta hemde tamponların çıkarılma anında duyulan ağrılar ortadan kaybolmaktadır. Bu dikiş uygulamaları yapılırken  oldukça dar olan burun bölgesinde biraz daha zaman almatadır.

Eskiden uygulanan tampon uygulamaları sonrası hastalarda burun tıkanmaları, nefes alırken zorlanma gibi sorunlar ortaya çıkmaktaydı. Şimdi  gelişen zımbalama yöntemi ile bu sıkıntılar ortadan kaybolmuştur. Artık cerrahların geneli bu dikiş sistemini kullanmaya geçmiştir. Bu dikişler burun içine yerleştirilir ve 10 gün içinde kendiliğinden eriyerek kaybolur. Tamponsuz burun ameliyatı olan kişi hiç bir acı çekmez iyileşmesi hızlı olur ve günlük hayatına daha çabuk dönebilmektedir.

Zımbalama ve dikiş yöntemleri hakkında aşağıda daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Zımbalama Yöntemi; Bu sistemin uygulanması dokuların birbirine zımbalanması gerçekleşmektedir. Zımbalama yönteminde eriyebilir maddelerle dokular arasında zımbalama yapılarak uygulanan bir sistemdir. Zımbalama yöntemi uygulandıktan sonra ağrı ve acı hissi olmaz, burunda nefes almada sorun yaşanmaz.

Dikiş Yöntemi; Dokular karşılıklı olara birbirine dikilirler bu yönteme dikiş yöntemi denir. Bu yöntem ile yapılan burun estetiği ameliyatlarında hastanın burun tıkanma sorunu olmaz ve hastalık sonrası süreci hasta çabuk ve acısız atlatır.

Silikon Levha;  Burun ameliyatlarında kullanılan diğer başarılı yöntemden biriside silikon levha yöntemidir. Bu yöntemde ise burun içine tamponlar yerine silikon levhalar konulmaktadır. Silikonun tampondan farkı ise çıkartılırken hiç bir ağrı ve acı olmamasıdır. Silikon levha uygulamalarının bir diğer güzel yanı ise burun ameliyatından çıktığınızda nefes almakta bir zorluk yaşamazsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>