MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Meme küçültme ameliyatı; olması gerekenden daha büyük olan göğüslerin kişiye verdiği rahatsızlıkları gidermek amacı ile fazla göğüs yağını, dolgunluk veren dokuyu almak yolu ile göğüslerin vücut oranına eşit hale getirilmesine denir.  Aşırı büyük göğüslerin kadınlar üzerinde psikolojik etkileri olmaktadır. Aşırı büyük göğüsler estetik açısından sorunlu bir görünümün yanı sıra sağlığıda olumsuz etkilemektedir. Sağlık açısından, çok büyük göğüslerin dokularının ağırlığı hayattaki aktifliğinizi etkiliyebilmektedir. Çok büyük ve sallanan göğüslerin kişiye vermiş olduğu psikolojik ve duygusal rahatsızlıklar ortaya çıkmatadır.

Meme küçültme ameliyatını kimler yaptırabilir;

  • Fiziksel olarak sağlıklı ve ciddi bir rahatsızlığı bulunmayanlar
  • Meme küçültme ameliyatını sadece estetik olarak değil, gerçekci beklentiler içinde olan kişiler.
  • Göğüs büyüklüğü kişiyi etkiliyor ve sosyal yaşamını etkiliyorsa.
  • Bazı fiziksel aktiviteleri göğüslerin büyüklüğünden dolayı yapamıyorsanız.
  • Göğüslerin ağırlığı  sırt, boyun ve omuz ağrılarına neden oluyorsa.
  • Göğüs altınızda tahriş ve kızarıklıklar meydana geliyorsa.
  • Göğüsler aşağı doğru sallanıyor ve derinizde genişlemeler meydana gelmiş ise.

Göğüs ameliyatları genel olarak ameliyat kesilerinden fazla yağ ve dokuların alınması ile gerçekleşmektedir. Ancak bazı durumlarda liposuction da kullanılabilmektedir. Göğüs küçültmesinin durumuna göre sadece liposuction da kullanılarak meme küçültme ameliyatları yapılabilir. Bu ameliyat türleri kişinin durumuna, isteğine göre şekillenmektedir. Göğüs küçültme ameliyatı ile dah güzel görünümlü estetik göğüslere kavuşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>