LİPOSUCTİON AMELİYATI

Liposuction’nın farklı şekilleri vardır ancak tüm çeşitlerinin amacı aynıdır. Liposuction ile vücutta istenmeyen yağlar bir vakumlama yöntemi ile çekilerek alınması işlemidir. lipoplasty, tummesent ve super-wet teknikleri ile Liposuction yapılmaktadır. Bu teknikler arasındaki farklar ise liposuction hastanın iyileşme zamanı ve sonuçlarıdır. Liposuction ile birlikte vücutdan  istenmeyen yağlar atılmış olur.

 Liposuction bir çok bölgeye uygulanmaktadır. Bunlar karın, bel, diz, kol, çene altı, basenler  ve vücutta istenmeyen fazla yağların bulunduğu bölgelere rahatlıkla uygulanır.

Liposuction ameliyatı öncesinde hastanın hazırlık evreleri

  • Liposuction ameliyatı öncesi muayene ve fotograflar ile vücutta yağ birikiminin tespit edilmesi.
  • Liposuction uygulanacak bölgenin tespitinin ardından o bölgeye uygulacak korsenin belirlenmesi.
  • Liposuction öncesi ve sonrası uygulanacak hijyenik temizlikler hakkında kişiye bilgi aktarılması.
  • Liposuction  öncesi ve sonra beslenme ve diyet konuları hakkında bilgilerin aktarılması.
  • Liposuction ameliyatı sonra iyileşme süreci hakkında bilgilerin aktarılması.

Liposuction ameliyatında kişinin durumuna tedavi ayakta veya hastanede yatarak devam edebilir. Daha sonra uygulanacak işlemin hangi bölgelere yapılacağı ve uygulanacak anestezi belirlenir.  Tedavi aşamasında vakum veya enjeksiyonlar ile açılan küçük deliklere uygulama yapılmaya başlanır. Buralardan alınan yağlar ile vücutta istenilen yağ düzeyine gelinmiş olunur. Liposuction ameliyatı bitiminde hastanın nasıl besleneceği ve kullanacığı ilaçlar anlatılır.

Ameliyat sonrasında pansuman günleri ve nelere dikkat edileceği hastaya aktarılmaktadır. Liposuction’nın uygulandığı bölgelerde morluklar ve şişlikler oluşmaktadır bu durum normaldir. Liposuction sonrası hastanın biraz ağrıları olabilmektedir. 2 gün sonra normal hayat etkinliklerinize başlayabilirsiniz, ancak bu etkinlikler kısıtlı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>