KOL GERME AMELİYATI

Genellikle kolumuzun üst arka ve iç kısımlarında yağ birikmeleri ve sarkmalar  gözlenmektedir. Çünkü kolumuzun bu kısımlarında deri altı dokuları oldukça yumuşaktır. Kol bölgesindeki deri sarkmaları  kilo alıp vermek, yaşlanma, ailevi yatkınlık  vb.  gibi nedenlerden dolayı meydana gelmektedir. Kol sarkmalarının evreleri vardır. Bu sarkmaların bazıları medikal estetik ve estetik cerrahi ile giderilebildiği gibi ileri derecede kol sarkmalarında kol germe ameliyatı uygulanmak zorundadır.

Kol sarkma problemlerinde kişilere göre uygulanabilen farklı metotlar vardır. Kol derisinde oluşan bu sarkmalar şayet çok fazla değil ise AWT uygulaması yapılarak hastanın derisine güvenli bir şekilde estetiki  bir görünüm sağlanabilir. Kişinin kol deri sarkması ileri seviyede olup derisi kaliteli olabilir  bu gibi durumlarda Liposuction uygulanarak deride bulunan fazla yağlar alınabilir.

Kol derisinde aşırı sarkmalar var ise ve birde deri kalitesi iyi değil ise deride çatlaklar meydana gelmiş ise bu durmlarda kol germe ameliyatı uygulanır. Bazı rastlanan  durumlarda hastaya kol germe ameliyatı yapılırken Liposuction da uygulanabilmektedir.

Kol derisi sarkmalarından kurtulmak için erken önlem almakta fayda vardır. Bunuda şu şekilde yapabilirsiniz, kol derisinde oluşan fazla yağlanmalardan Liposuction yaparak kurtulabilirsiniz. Zamanında aldıracağınız bu yağların ardından deriniz bozulmadan kendisini tedavi etmeye başlayacak ve kendisini yenileyecektir. Kolda bulunan deri ve yağ fazlalıkları erken teşhis edilip aldırılırsa ileride sorun yaşama riskiniz en aza inmiş olacaktır.

Kol Germe Ameliyatı; Kol germe ameliyatları anestezi açısından genel veya lokal olarak yapılmaktadır. Ameliyatın süresi hastanın durumuna göre değişmektedir. Hastanın durumuna göre kol germe ameliyatı 1 saat içindede bitebilir 3 saat içindede bitebilir. Hastanın durumuna göreameliyat sonrasıda değişiklik gösterebilmektedir. Bazı hastaların ameliyat bittikten sonra bir kaç gün hastanede kalması gerekebilir. Kol sarkmaları enine ve boyuna olduğu için bu kısımlar kesilerek fazla yağlar o bölgelerden temizlenir. Kol germe ameliyatının hasta açısından kötü yanı ise bu ameliyat sonrası ameliyat izleri görülebilmektedir. Ameliyat sonrası çok belirgin olacak bu izler zamanla solacak ve belirginliğini kaybedecektir. 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>