KAŞ KALDIRMA AMELİYATI

Kaş kaldırma; yüz estetiğinde kaşların rolü oldukça büyüktür. Çünkü kaşlarımızın yapısı ile insanlar bizi sinirli, yorgun, canlı veya enerjik olarak ifade etmektedirler.

Kaş bozuklukları yaşlanma ile de ortaya çıkmaktadır. Yaşlanma ile kaş dokusunda sarkmalar meydana gelmeye başlar, bu tip durumlarda kaş göz kapağı üzerine baskıda bulunur ve göz estetiğininde bozulmasına yol açar. Genç ve orta yaş gurubuna genel olarak sadece kaş ameliyatı uygulanır, bu kişiler tek bir ameliyat ile sorunlarından kurtulabilirler. İlerleyen yaş gurupları için sadece kaş kaldırma ameliyatı yeterli gelmeye bilir, kaş ameliyatına ek olarak  göz kapağı estetiğide uygulanmaktadır. Kaş estetiği kişiye göre özel olarak tasarlanır. Bu nedenle yüz yapılarına göre kaş modelleride değişiklik göstermektedir.

Kaş estetiğinde operasyon şekli kişiye göre ve istenen şekillere göre değişiklik göstermektedir. Bazı durumlarda sadece kaş ameliyatı yeterliyken, duruma göre kombineli bir şekilde göz kapağı, alın germe gibi operasyonlarda uygulanarak yüz estetik açıdan ideal görünüme getirilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>