KARIN GERME AMELİYATI

Karın germe ameliyatı herkeze uygulanarak düz bir karın elde edilebilir. Yetişkinlerde her yaş grubundaki kişiler karın germe ameliyatı olabilmektedir. Yaşlanma, kilo alıp verme veya birkaç kez doğum yapmış kişilerde karın kısmında gevşeklik, yağ birikintileri ve izler oluşabilmektedir. Karın germe ameliyatı ile bu gevşeklikler giderilerek daha estetik bir görünüm kazandırılır. Ameliyat sonrası herkezin gizliye bileceği kilot ve bikini bölgesinde ameliyat izi kalmaktadır.

Karın bölgesinde oluşan sarkmalar, izler kişinin  psikolojisini oldukça kötü bir şekilde etkilemektedir ve bu görüntü oldukça dikkat çekmektedir. Karın bölgesinde meydana gelen bu estetik bozukluklara neden olan bazı etkenler vardır. Bu bozuklukların başında gelen nedenlerden bazıları;  hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, sık kilo alıp verme, yaşlılık, duragan yaşam tarzı, gebelik gibi etkenler karın bölgesinde defarmosyonlar oluşmasına yol açmaktadır. Şişmanlık durumunda ortaya çıkan deri yapısındaki bozukluklar kadınlarda erkeklere göre dava fazla gözlenmektedir. Karın germe ameliyatı ile estetiği bozulmuş bölgelerde yenilenerek genç bir görünüm elde edilmiş olur.

Karın Çatlakları

Sık sık alınıp verilen kilolar veya hormonal değişiklikler karın derisinde kalite kaybına neden olur ve deri zayıflar. Bu zayıflamanın sonucu olarakta karın bölgeside çatlaklar gözlemlenir

Karın ameliyatı için ideal adaylardan bahsedecek olursak

Öncelikle karın ameliyatı olacak kişinin aşırı obez olmaması gereklidir.

Farklı diyetler ve spor yapmasına karşılık karın bölgesindeki yağları eritemeyen kişiler.

Doğum yaptıktan sonra karın bölgesindeki yağları verememiş ve şişman bir karına sahip olan bayanlar.

Karın bölgesinde hamilelikten dolayı oluşmuş sarkma ve gevşeme bulunanlar.

Vücutu estetik bir görünümde iken karın bölgesinde yağlanma meydana gelmiş kişiler.

Karın ameliyatı sonrası gerçekci beklentilerde olanlar.

Bu ameliyatın olmasına engel sağlık problemleri olmayanlar.

Ameliyattan kısa bir süre sonra gebe kalmayı düşünmeyen bayanlar.

Günümüzde en büyük problemlerden birisi obezitedir. Her 100 kişiden yaklaşık 17’si obeziteye yakalanmış olup 100 kişiden 33 kişide fazla kilolar gözlenmektedir. Teknolojinin hayatımıza girmesi ile birlikte insanlar duran bir yaşam içinde kendilerini bulmuştur bunun üzerine birde sağlıksız beslenmenin eklenmesi ile günümüzde obezite her geçen gün artmaktadır.

Obezitelilere karın ameliyatı uygulamalarında ilk öncelik obezitenin tedavisidir. Obezite estetik probleminden çok bir sağlık problemidir. Karın germe ameliyatı öcesi lipocustion gibi tedaviler uygulanarak dirençli yağlardan kurtulmak gereklidir. Bu uygulamaların ardından estetik görünüm kazandırmak için karın germe uygulamasına geçilir. Ancak karın germe ameliyatı her obezite için uygulanamaz, bu ameliyata uygun olan kişilere uygulanır.

Her ameliyatta olduğu gibi karın germeninde riskleri vardır ancak bu riskler alınan tedbirlerle en aza indirilmiştir. Bu risklerden ameliyat sonrası oluşabilecek enfeksiyon ve karın içinde sıvı birikmeleri antibiyotikler ve drenlerle engellenebilmektedir. Bazı durumlarda ameliyat dikişlerinin açılması ile karşılaşılabilinir, bu durumlarda dikişler yeniden atılmaktadır.

Karın germe ameliyatında kişinin durumuna göre en iyi sonuç alınacak yöntem seçilir. Karın germe ameliyatları mini karın germe ve tam karın germe ameliyatı olarak yapılmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>