BURUN UCU ESTETİĞİ

Burun oluştuğu kıkırdaklı yapıdan dolayı son derece hassas bir organdır. Yüzümüzdeki ifadeleride belirgenliştiren burun malesef  herkezde aynı verimlilikte işlevini yapmamaktadır. Burun et oluşumundaki yapının bozuklukları sık sık görünmektedir, burun yapısının bozuklukları sonuçunda kişi nefes almada zorluluklar  yaşayabilir. Bu gibi sorunlarda sağlık problemi içinde burun ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler olmaktadır. Burun ameliyatları sadece estetik için  değil sağlık içinde yapılmaktadır. Doğumdan gelen sorunlar veya hayat içinde bu hassas organa alınan darbeler sonucu burunun yapısı bozulmaktadır. Burun ameliyatları ile bu sorunlar tamemen yok edilebilmekte olup, burna estetik bir görünümde sağlanır. Günümüzde burun ameliyat operasyonları kolaylık gerçekleştirilebilmektedir.

Burun estetiği ameliyatları genel olarak kişinin isteğine bağlıdır. Eğer kişi burun görünümünden rahatsız ve bu durum onun psikolojisini etkiliryor, kişide burun estetik ameliyatı olmak istiyorsa estetik ameliyatı uygulanır. Burun estetik ameliyatları genel olarak kişinin istegine bağlıdır, nefes alma sorunu gibi ciddi bir problem yoksa burun ameliyatları yapılmayabilir. Estetik burun ameliyatlarını oluşturan unsunlar kişi ile ilgilidir, kişi görünümünden şikayetci ve artık görünümünde değişiklik istiyorsa burun estetiği ameliyatı yapılabilir.

Burun estetikleri ameliyatlarının yapılma aşamalarından bahsedecek olursak, öncelikle estetik yaptırmak isteyen kişinin yüz ve burun bölgelerinin farklı açılardan fotoğrafları çekilir. Bilgisayar ortamında buruna şekiller verilir daha sonra kişiye gösterilir, kişi hangi burunu beğenir ve karar verirse o burun estetiği ameliyatına başlanır.

Bununla birlikte burun estetiğine gelenlerin bilmesi gereken nokta bu bir burun estetiği ameliyatı. Estetik için gelen kişinin burnu istediği gibi her şekile girdirilemez. Burnun yapısı ve ameliyatın zorluk derecesine göre estetikler yapılabilmektedir. İnsanlardaki burun kemik yapıları bir birinden oldukça farklılık göstermektedir. Bu durumda ameliyatta yapılacak uygulamaların zorluk veya kolaylık derecelerini belirlemektedir. Bu durumun farkında olmak gereklidir ve burun ameliyatında buruna uygulanılacak uygulamalarda kişinin istekleri ve fiziksel durumuna göre değişiklik gösterir. Örnek verecek olursak kişinin şikayeti burun kemeri ilgili bir problemse bu bölgeye törpüleme işlemi gibi bir yöntem uygulanır. Kişinin problemi burun kanatları ise bu bölgelere uygulamalar olur. Estetik açısından burnun yukarı kaldırılması veya uzunluk şikayetinden dolayı kısaltılma isteklerinde  burnun kemik ve kıkırdak yapısı ile oynanarak  burnun estetik bir görünüme kavuşması sağlanır. Burun kaldırma veya küçültme ameliyatlarında şayet kişinin kıkırdak ve kemik yapısı az gelirse doktorlar hasta ile konuşur hastanın onayı ile birlikte vücudun başka bölgelerinden alınan dokular ile bu eksiklikler tamamlanır.

Burun ucu estetiklerinin  yapılma amacı daha çok burna daha güzel ve estetik bir görünüm kazandırılması için yapılmaktadır. Burun ucu estetiklerinde genel olarak burun ucunda bulunan kıkırdaklı yapı ile oynanarak şekil verilmektedir. Bu ameliyatlar sadece estetik amaçlı yapılmamaktadır, eğer kişi nefes almada sorunlar yaşıyor ve bu durumdan şikayetciyse yine burun ucuna müdahale edilerek bu ameliyatlar gerçekleştirilir.

Burun ucu estetiği ameliyatlarında görülen uygulamalar burun ucu kaldırma, düşürme veya değiştirme olarak gözlenmektedir. Burun ucu estetiğinde sıkça görülen uygulamalar bu üçü olsada burun deliklerinin düzeltilmesi, burun kanatlarının genişletilmesi ve burun kanatlarının daraltılmasıda yapılabilmektedir. Burun ucu estetiği ameliyatlarında diğer ameliyat çeşitlerindeki gibi aşırı morluk ve şişlik gözlenmez ve iyileşme oldukça hızlı gerçekleşir.

Burun ucu ameliyatlarını burnun kıkırdaklı yapısı oldukça kolaylaştırmaktadır. Burun ucundan alınacak veya eklenecek kıkırdaklar sayesinde burun ucuna estetik şekiller kolaylıkla verilebilmektedir. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli nokta burun ucu estetiğinden sonra yüzünüz tamamen değişebilmektedir. Burun kısmını kaldırdığınızda yüz hatlarınızında bu durum ile uyum içerisinde olması gereklidir. Bu yüzden estetik ameliyatları son derece ciddi ameliyatlardır. Doktorunuzun farklı açılardan burun kısmınızın fotoğraflarını çekip ön ve yanlardan bakıldığında nasıl bir görünüme kavuşacağınızın iyi pilanlanması gerekir. Daha güzel görünmek için yaptıracağınız estetik ameliyatları kötü sonuçlara yol açabilmektedir. Çok küçük estetik müdehaleler bile plansız yapıldığı taktirde yüzünüzde büyük değişimlere yol açabilir.

Günümüzde artık burun ucu kaldırma veya burnu aşağıya indirme operasyonları hızlı ve kolay şekilde yapılabilmektedir. Tıp dünyasının hızlı gelişimi ile artık burun ucu ameliyatları farklı metot  ve tekniklerle daha hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Küçük müdaheler ile oldukça estetik yeni bir görünüme kavuşmak açısından burun ucu estetiği operasyonları oldukça etkili ve başarılıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>