AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ

İnsan vücudunda belkide en önemli organlardan birisi burundur.Burnumuzun önemi yüzümüzdeki ifadeleri karşımızdaki insana yansıtma açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle  burnumuzun büyüklüğü, küçüklüğü yüz ifadelerimizi ve karşımızdaki kişi ile oluşan iletişimimizi doğrudan etkilemektedir.

Yukarıda sıraladığımız bazı maddeler ve bunlar gibi bir çok unsur günümüzde burun estetik ameliyatlarına olan talebi arttırmıştır. Gelişen teknooloji ile artık burun ameliyatlarının bazı türleri oldukça kısa zamanda yapılabilmekte olup bazı burun estetiği uygulamaları ameliyatsızda giderilebilmektedir. Bazı kişilerin ameliyatdan çekinmeleri bazılarının ise ameliyat bittikten sonraki dönemde yaşayacakları sıkıntıları aza indirmek için uygulanan dolgu, botoks, peeling uygulamaları ile oldukça estetik burunlara kavuşmak mümkün duruma gelmiştir. Bu uygulanan 3 metot bazen ayrı ayrı bazen ise birlikte uygulanarak en başarılı estetik sonucu elde edilir. Ancak yeri gelmişken burada bir konunnunda altını çizmekte fayda var her burun estetiği ameliyatsız olmaz. Burnun yapısı ve kişinin istediği burun tarzına göre ameliyatsız burun estetiği veya cerrahi müdahele ile burun estetiği uygulanır.

Ameliyatsız burun estetiği uygulamaları çok fazla zamanı olmayan kişiler için zaman açısındanda önemlidir çünkü bazen dolgu, botoks, peeling gibi uygulamalar ile yapılan ameliyatsız burun estetiği operasyonları 15 dakika gibi kısa zamanlarda bitirilebilmektedir.

Peki yukarıdaki saydığımız ameliyatsız burun estetiği yöntemleri ile burunda hangi bölgelere etki edebilir ve ne gibi değişiklikler yapabiliriz; bu uygulamalar ile birlikte burun ucu bölgesine rahatlıkla müdahale edilebilir, burun sırtı ve burun derisi gibi üç ayrı bölgede ciddi değişiklikler yapılabilmektedir. Şimdi ise sizlere bu üç ayrı bölgeye yapılan uygulamalar ile nasıl etkiler elde edileceğinden bahsedelim.

Ameliyatsız burun ucu estetiği;  Bu yöntem özellikle burunun düşüklüğünden şikayet eden ve burun kısmını biraz daha kaldırmak isteyenler için oldukça güzel bir ameliyatsız burun estetik operasyonudur. Burun ucu estetiği operasyonunda  uygulanan botoxlar ile burnun bir kaç milimetre yukarıya kaldırılması mümkündür. Botoks enjeksiyonları ile yapılan bu işlemlerin ardından bir kaç dakika gibi kısa bir zaman dilimi içinde güzel ve estetik bir buruna sahip olabileceksiniz. Ameliyatsız burun ucu estetiği mucize gibi bir yöntemdir çünkü aşırı zaman kaybı, aşırı acı ve aşırı şişlik gibi şikayetleriniz olmadan yeni ve estetik bir burna sahip olacaksınız.

Burun ucunun yükseltilmesi sadece botokslarla yapılan bir uygulama değildir. Burun ucunun yükseltilmesi için bazı dolgu mazemeleri kullanılabilmektedir. Bu yöntem ile geçici olarak burun kısmı kaldırılır veya belirginleştirilir. Burada estetik yaptıran kişinin talepleri çok önemlidir kişinin istekleri ve dileklerine göre botoks ve dolgu mazemeleri birliktede kullanılarak güzel sonuçlar elde edilebilir. Bu iki uygulamayıda deneyimli cerrahlara yaptırdığınızda burun estetiğinin mucizesini keşfedeceksiniz. Yüzümüzü, mimiklerimizi gösteren burundur bu nedenle ameliyatsız burun estetiği yaptırırken cerrah seçiminize dikkat etmelisiniz.

Burun sırtı estetiği; Burun sırtında sıkça görülen çukurluklar ve düzensizlikler gibi sorunları dolgu maddeleri ile rahatlıkla gidermek mümkündür. Burun sırtında gözlemlenen kavisli yapı veya kıkırdak yapının arka ve ön tarafına yapılan enjeksiyonlar ile bu kısım ameliyata gerek kalmadan düzgün görünümüne kavuşabilir. Burun sırt kısmında oluşan bozuk  yapı yüz ve mimikleri olumsuz etkilemektedir. Bu yöntem sayesinde boşluk kısımların doldurulmasıyla birlikte burun ve yüz kısmı son derece  uyumlu bir hale getirilebilmektedir. Bu sebep ile burun sırt estetik yöntemide sıklıkla tercih edilip kolaylıkla uygulanan bir yöntemdir.

Burun derisi estetiği; Burun derisine yapılan uygulamalarda ön pilana çıkan uygulama peeling uygulamasıdır. Peeling uygulaması ile burun derisi üzerinde oluşmuş veya bulunan lekeler kolaylıkla giderilirken derininde yenilenmesi sağlanmaktadır. Ameliyatsız burun estetiği yöntemleri ile burun derisine daha gergin ve daha parlak bir görünüm kazandırılmaktadır. 

Peki ameliyatsız burun estetiğinin avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

Şimdide sizlere bu iki konu hakkında bilgi verelim. Öncelikle ameliyatsız burun estetiği operasyonunun avantajlarını sıralayarak  başlayalım. 

  • Ameliyatsız burun estetiğinin avantajlarından bahsederken ilk öncelikle anestezi gerektirmediğini söylememiz gerekir.
  • Bu yapılan uygulamalarda burunda kalıcı izler kalmamasıda diğer bir avantajıdır.
  • Zaman açısından sıkıntısı olanlar için ideal olması çünkü en fazla 15 dakika sürmektedir.
  • Operasyon bittikten sonra kişinin iyileşme süresi için beklemeyecek olmasıda ameliyatsız burun estetiğinin diğer büyük avantajlarından birisidir. Kişi tedavi bitimi sonrası  kolaylıkla günlük hayatın içinde yer alabilir.
  • 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kişi daha kalkık veya sırtı daha düz bir buruna kavuşabilir.

Ameliyatsız burun estetiğinin avantajlarından yukarıda sizlere bahsettik. Ancak ameliyatsız burun estetikleri’nin bu avantajları yanı sıra ne yazık ki dezavantajlarıda var. Bu dezavantajlardan iki madde halinde bahsedecek olursak 

  • Ameliyatsız burun estetikleri geçici bir çözümdür ve ilerliyen zaman diliminde etkisini kaybetmektedir. Yapılan botoks uygulamaların ömrü yaklaşık 6 ay iken dolgu uygulamaları 12 ay içinde etkisini kaybetmektedir.
  • Zaman kazancı olan, anestezinin gerekmediği bu uygulama ile burun bölgesine yapılan operasyonların sınırlı olmasıda diğer dezavantajlarından birisidir.

Yazımızın başında ameliyatsız burun esteği hakkında bilgi vermeye başlarken bu uygulamaları herkezin yaptıramıyacağından kişiye göre değişen yöntemler olduğundan bahsetmiştik. Şimdi sizlere ameliyatsız burun estetiği için uygun olan hasta profillerinden bahsedeceğiz.

Öncelikle ameliyatsız burun estetiği ve ameliyatlı burun estetiği için hasta profili vermek doğru değildir. Burun estetiği için gelen kişinin istekleri dinlenir ve daha sonra kişiye operasyon metotları ve alınacak sonuçlar anlatılır eğer kişinin estetik operasyonundan beklentileri ameliyatsız burun estetiği ile halledilebilecek ise bu kişiye bu operasyonlar uygulanır ancak kişinin beklentilerini ameliyatsız burun estetiği yöntemleri karşılamıyorsa neşterli muayeneye geçilir. 

Yinede ameliyatsız burun estetiği için genel bir tanım yapmamız gerekirse burun sırtı kısmında bir çıkıntı ve burun ucunda kısmi bir düşüklük bulunan, nefes alma problemi olmayan, burnunda eğriliği bulunmayan ve ameliyat olmaktan çekinen veya istemeyen herkez ameliyatsız burun estetiğini yaptırabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>